Bi̇reysel Çatı Ges Kurulumu
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Bireysel Çatı GES Kurulumu
Bireysel Çatı GES Kurulumu

50KW'a Kadar Bireysel Çatı GES Nedir?

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği; evinizin çatısına veya cephesine 50 KW'a kadar Güneş Enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi yapma hakkı tanınmıştır. Herhangi bir ticari kimliğiniz olmadan kendi elektriğinizi üretip fazlasını ilgili elektrik şirketi aracılığıyla şebekeye satabilirsiniz.

Bu süreçte ihtiyacınız olan; profesyonel bir firmadan danışmanlık alarak başvuru süreçlerini doğru bir şekilde tamamlayıp uygun projelendirme, kurulum ve kabul işlemlerini yaptırarak kendi elektriğinizi üretmenizdir.

Select Enerji, Bireysel Çatı GES projelerinde müşterilerine A’dan Z’ye “en iyi ürün", "en verimli sistem" ve "en iyi fiyat” prensipleriyle en iyi hizmeti vermektedir.

 

BAŞVURU SÜRECİ

Bölgenizde faaliyette bulunan ilgili dağıtım şirketinin merkez veya görevlendirdiği ofisine gerekli evraklarla giderek kurulu gücünüzün %60’ına kadar kapasite için başvurabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken; başvuru, tüketim faturaları ve kurulum alanı arasında bir dengenin olmasıdır. Ayrıca başvuru sahibinin kurulum yapılacak alanın GES Uygunluk Belgesini alabilecek şartları sağlamasıdır. Başvuru sürecinin iyi ve tecrübeli bir danışman firma ile yürütülmesi en doğru seçim olacaktır.

 

 

ANALİZ, PROJELENDİRME VE KURULUM

  1. Analiz

Firmamız uluslararası yetkinliği kanıtlanmış lisanslı analiz programları , yetkinliği ve tecrübesi ile çatınıza uygun tasarımı yaparak hızlı bir şekilde analiz imkanı sunmaktadır. Bu analiz ile size uygun proje teklifini sunmaktadır.

  1. Başvuru Süreci

Firmamıza vereceğiniz vekaletname ile proje başvuru süreci tarafımızca profesyonel ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu süreçte firmamızın sizin için atadığı proje danışmanı  gerekli evrakları tamamlayarak başvurunuzun şeffaf ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Bu süreçte gerekli bilgilendirmeler tarafınıza danışmanınız tarafından anlık olarak yapılacaktır. Proje Onay oranımız %100'dür.

Başvuru ve sonrasındaki süreçler ortalama 2-3 ay sürmektedir. Başvurunuzu uygun bir şekilde yaptıktan sonra ilgili bölgenin kapasite yeterliliği olması durumunda çağrı mektubunuz onaylanacaktır. 

  1. Projelendirme, Proje Onayları ve Bağlantı Anlaşması

Çağrı mektubunun onaylanması ile 90 gün içerisinde proje tasarımlarınızın yapılıp ilgili dağıtım şirketine veya TEDAŞ'a onaylatılması gerekmektedir. İlk 90 günde proje onay başvurusu yapılmış ama bu sürede onay alınamayan projeler için uzatma başvurusu ile ek 90 gün verilmektedir. Eğer ilk 90 günlük sürede başvuru yapılamaz veya uzatma süresinde projeler onaylatılamaz ise çağru mektubunuz hükümsüz kalacaktır.

Teknik adımların detaylandırılması ile uygulamanın TEDAŞ GES yönetmeliklerine uygun şekilde uygulama alanına yerleştirilmesi bu aşamada gerçekleştirilmektedir. Genel Yerleşim, Tek-Hat ve  Topraklama Projeleri firmamız tarafından hazırlanarak onay süreçleri tarafımızca yönetilmektedir. Firmamız müşterilerine vermiş olduğu projelendirme hizmetlerinde özellikle fayda-maliyet hesabı temel prensibi ile hareket etmektedir. Bu ise amortismanı doğrudan etkilemektedir.

Proje Onayları alındıktan sonra 15 gün içerisinde bağlantı anlaşmalarının yapılması gerekmektedir.

  1. Kurulum, Kabul ve Devreye Alma;

Proje onayı ve bağlantı anlaşması ile birlikte proje hızlı bir şekilde hayata geçirilerek uygulama tamamlanmaktadır. Onaylı projeye uygun yapılan kurulum sonrası gerekli testler yapıldıktan sonra kabul başvurusu yapılmaktadır. Kabul için TEDAŞ'ın yetkilendirdiği ilgili dağıtım şirketinin, proje alanına gelerek uygulamanın teknik onayını vermesi ile sistem devreye alınmaktadır. 

  1. Takip ve Yönetim;

Santral kabul yapıldıktan sonra üretime geçmesi ile birlikte düzenli olarak takip, kontrol ve analiz edilmelidir. Bu nedenle firmamız bütün inverterleri mevcut internet ağına dahil ederek uzaktan izlenebilir hale getirmektedir.

 

 

Detaylı Bilgi İçin  TIKLAYIN..

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın